NAZIV PROJEKTA: Enjoy Green – zeleno mreženje narave, kulture, dediščine in tradicij za odgovoren odnos do narave in okolja, zeleni hedonizem ter zdrav življenjski slog in dobro počutje z naravo
AKRONIM OPERACIJE: EnjoyGreen
PARTNERJI PROJEKTA: CDPM d.o.o. (vodilni partner), Zadruga Artmijemar, za razvoj prepoznavnosti mesta Maribor in slovenskih izdelkov, z.o.o., so.p.
NAMEN PROJEKTA oz. OPERACIJE: Namen operacije EnjoyGreen je slediti z razvojem Welbeing resorta Rošpoh paradigmi trajnostnega turizma. Naša vizija je biti prvi in drugačni – po meri sodobnega in vedno zahtevnejšega obiskovalca. Z operacijo želimo promovirati zdrav način življenja (povezanost človeka z naravo, aktivno preživljanje prostega časa,…), mreženja kulturne dediščine, etnologije in tradicij območja ter njihovo vključevanje v organizirano komplementarno turistično ponudbo podeželja, ustvariti horizontalno trajnostno naravnanost, ki bo prisotna v vseh segmentih sodelovanja, medsektorskega povezovanja in oblikovanja turističnih produktov.
CILJI OPERACIJE:
– Vzpostaviti sonaravno turistično mikrodestinacijo Welbeing Resort Rošpoh.
– Razviti trendovsko inovativno zeleno turistično produktno platformo EnjoyGreen.
– Medgeneracijsko osveščati in informirati lokalno prebivalstvo in turistične obiskovalce o pomenu odgovorne rabe narave in okolja ter trajnostne lokalne oskrbe.
– Aktivno prispevati k ustvarjanju zelenih delovnih mest in skladnemu vzdržnemu razvoju podeželja.
PRIČAKOVANI REZULTATI OPERACIJE:
– Vzpostavitev mikrodestinacije WRR bo rezultirala v urejenem naravnem habitatu, ki bo omogočal sobivanje rastlin in živali, ki jih v vmesnem času na območju zaradi zapuščenega turističnega kmetijskega zemljišča ni bilo. Hkrati bo WRR sodobna trendovska destinacija dobrega počutja.
– Z razvojem ITP Enjoy Green bo vzpostavljena platforma ponudbe za opredeljene ciljne skupine, temelječa na filozofijah wellnessa, selfnessa, mindfillnessa in zdravega življenjskega sloga. Hkrati z razvojem ITP bo vzpostavljena aktivna promocija mikrodestinacije WRR ter s povezovanjem komplementarne ponudbe v širši destinaciji, tudi promocija območja TOTI LAS in turistične destinacije Maribor – Pohorje.
– Vzpostavljeno in delujoče informiranje lokalnega prebivalstva in turističnih obiskovalcev o pomenu odgovornega odnosa do narave in okolja, vzpostavljen medgeneracijski prenos znanja in izkušenj na področju zeliščarstva, lokalnega rastlinstva in tipične krajine ter promocija trajnostne lokalne oskrbe s hrano in izdelki podeželja.
– Realizirana zelena zaposlitev in ustvarjeni pogoji za nadaljnji razvoj zelenih delovnih mest na podeželju v sodelovanju s ključnimi deležniki v okviru štiripartirnega partnerstva (kmetijski, turistični in ostali gospodarski subjekti, lokalni skupnosti, NVO in podporno okolje) ter aktiven doprinos k skladnemu vzdržnemu razvoju podeželja skozi doprinos k ohranjanju narave, kulturne dediščine in tradicij območja TOTI LAS.